MEZičky – pilotovo hanlivé místo ?!’#$>?

Pravidelně se na startech, nejen v Beskydech potkáváme s piloty, kteří mají problémy se startem a mají problém sladit podvozek s řízením a když už to dostanou nad hlavu, tak zavřou oči a pokouší se o vzlet s tím, že to nějak dopadne. No a pak vidíme padák na lanovce, stromech, pilota v kotrmelcích a často to i pilota bolí.

mezicky

Proč tomu tak je?

Čas strávený pozemním tréninkem během kurzu k preciznímu ovládání kluzáku nestačí a každý pilot by se měl svému osobnímu rozvoji věnovat sám a indviduálně. A netýká se to pouze začátečníků nebo rekreačních pilotů, ale i výkonnostní piloti potřebují pilovat “groundhandling”.
Například náš nejlepší akro pilot Ondřej Procházka o sobě tvrdí, že ročně stráví na mezích 50 hodin. A kolik hodin takhle cvičíš ty? Kolik hodin ročně nalétáš  a kolik z toho trávíš na mezičce? My chodíme pravidelně 2x do měsíce, tak se k nám můžeš přidat.

mezičky

“Pravidelné cvičení a opakování je nutné k tomu se rozvíjeli a zlepšovali, ale také udrželi si to, co jsme se už naučili. U našeho létání je pro to nejlepší pozemní trénink tzv. “groundhandling” – cvičení s padákem na louce nebo na mezi.”

Prostě se sejdeme na mezi, chvilku budeme na nafukovat padáky a postupně se s tebou podělíme o své zkušenosti, ukážeme správné techniky a odladíme nešvary.
Groundhandling je zábava a je ještě větší, když se sejde více lidí.

Sledujte naši Facebookou stránku (dejte jí like) ať neminete nějakou pozvánku. Nebo  nám nechte email nebo telefon a my vám budeme zasílat info.

Těší se na vás
Lukáš, Radim a Kamil

Kamil Kabát
Jsem členem týmu TandemLety.cz, držitel licence instruktor, tandempilot a sportovní pilot. Létám od roku 1994 a děkuji všem andělům, že jsem ty doby začátků přežil ve zdraví :). Věnuji se létání na tandemu, výuce ve škole paraglidingu TandemLety.cz a když zůstane čas, pak volnému létání především v domácích Beskydech.